Yükleniyor

HELAL Gıda Belgelendirme


HELAL Gıda Belgelendirme

HELAL Gıda Belgelendirme

Helal Gıda; İslami kurallar içinde üretilen gıda anlamına gelmektedir. The Codex Alimentarius Komisyonu kurallara göre yasak olan herhangi bir unsuru içermeyen, bu unsurlardan arındırılmış yerlerde veya cihazlarda hazırlana, işlenen, taşınan ve depolanan ürün olarak” tanımlanmaktadır.

Bilindiği gibi yurt içinde ve yurt dışında gıda alıp satmak gerçekten çok zor koşullarda sağlanmaktadır. Gerek tedarikçiler gerekse son müşteri, tükettiği gıdanın HELAL olup olmadığını merak etmekte ve satın alırken helal sertifikası olan ürünleri tercih etmektedir.

Yurt dışına gıda ürünleri satan üreticilerin artık karşısına Helal Belgesi olması şartı getirilmeye başlanmıştır. Bu belge artık güvenilir olmanın yanında üreticinin pazarlama metodu olarak ta kullanılmaktadır.

Helal belgelendirme, ürünleri, katkı maddelerini, hazırlama ve işleme yöntemlerini, temizlik ve sağlık şartlarını, katı güvenlik kuralları içinde denetleyen bir sistemdir.

Helal Gıda Belgelendirmenin Yararları Nedir?

  • Helal Ürünleri, katkı maddelerini, hazırlama ve işleme   metodlarını, temizlik, hijyen, sanitasyon ve sağlık şartlarını, katı   güvenlik şartları uyarınca denetleyen tarafsız bir gözlemleme,   izlenebilme yapısı kurar.
  • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, FSSC 22000 Güvenlik   Sertifikalama Sistemi, HACCP, ISO 9001 ve benzer standartlara   uygun ve yeni teknolojilere, yeni katkı maddelerine adaptasyonu   hızlı bir şekilde takip edebilen, helal bilginin eğitimini almış   uygun personel yapısını ve bu personelleri denetim kabiliyetleri   kazanmasını sağlar,
  • Üretilen ürünün ve üreticinin İslam inancına sahip ülkeler içinde   tanınmasını, tercih edilmesini ve tanıtılmasını sağlar.
SON EKLENENLER

Belgeye mi ihtiyacınız var?


Belgelendirme Talepleriniz İçin Bizden Destek Alabilirsiniz


Batı Patent Yonetim Sistemleri Belgelendirme hizli iletisimHızlı İletişim