Yükleniyor

TSE Belgelendirme


TSE Belgelendirme

TSE Belgelendirme

Türk Standartlarına Uygunluk; Türk Standardı bulunan konularda, imalata yeterlilik belgesi almaya hak kazanmış firmaların, söz konusu ürünlerinin ilgili Türk Standardına uygunluğunu belirten, firma adına düzenlenmiş ve üzerinde TSE Markası kullanılacak ürünlerin; ticari markası, cinsi, sınıfı gibi bilgilerin yer aldığı geçerlilik süresi bir yıl olan belgedir.

TSE Markası; üzerine ve/veya ambalajına konulduğu ürünlerin ilgili Türk Standardına uygun olarak imal edilip piyasaya arz edildiklerini belirten ve akdedilen sözleşme çerçevesinde kullanılabilen belgedir.

TS işareti ve yanında yer alan sayı tek başına, mamulün Türk Standardına uygun üretildiğine dair üreticinin beyanını ifade eder. TSE tarafından herhangi bir garanti söz konusu değildir.

TSE Ürün Belgeleri

Türk standartlarının, sanayide yaygın olarak kullanılmasında ve Türk tüketicisinin bilinçlendirilmesinde çok önemli bir rolü olan TSE Marka Sistemi, ilk uygulamaya konulduğu 1964 yılından itibaren giderek artan bir gelişme hızı göstererek, tüketicinin benimsediği ve bugün için yıllık satış tutarı yaklaşık 150 milyon TL’nın üzerinde madde ve mamulü kapsayan bir güvenlik şemsiyesi niteliği kazanmış bulunmaktadır.

TSE Belgesi Almak İçin Gerekli Evraklar 

  • Başvuru sahibi işletmenin yasal statüsünü gösteren resmi belge. (Noter tasdikli)
  • Başvuru sahibi işletmenin temsil ve imzalama yetkisi olan kişinin imza sirküleri (Noter tasdikli)
  • Marka tescil belgesi. (Ürün ve/veya ambalajı üzerinde kullanıldığı şekilde)
  • Başvuru sahibi kuruluş ile üretici kuruluş birbirinden farklı ise, aralarında yapılan sözleşme.
SON EKLENENLER

Belgeye mi ihtiyacınız var?


Belgelendirme Talepleriniz İçin Bizden Destek Alabilirsiniz


Batı Patent Yonetim Sistemleri Belgelendirme hizli iletisimHızlı İletişim